Doğuş

Doğuş ResimleriDoğuş şarkıları dinle

doğuş vur vur yüregime dinle http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=883899
doğuş vur vur yüregime dinle izle |

doğuş sanada gelir dinle

http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=397655
doğuş sanada gelir dinle izle

DOGUŞ ŞARKILARI DİNLE


1.Doğuş 6. his


2.Doğuş a bebem


3.Doğuş ağlıyormuşsun 


4. Doğuşadımı çok anacaksın


5.Doğuş affetmez


6.Doğuş ayrılmalıyız


7.Doğuş aşk derler


8.Doğuş aşık olma


9.Doğuş babuba


10.Doğuş bazilari


11.Doğuş başka kapıya


12.Doğuş bebişim


13.Doğuş ben sensiz ne yaparım


14.Doğuş bilme


15.Doğuş biriciğim


16.Doğuş bozuk


17.Doğuş bu yaz

18.Doğuş bunun adına yürek derler


19.Doğuş bıktım


20.Doğuş can


21.Doğuş can dayanmaz


22.Doğuş cansızım 


23.Doğuş ceza


24.Doğuş çizgi


25.Doğuş çocukluk etme


26.Doğuş dalga


27.Doğuş ding dong


28.Doğuş diri diri


29.Doğuş don’t cry


30.Doğuş gamsız


31.Doğuş gamsızlar


32.Doğuş gelmezsin


33.Doğuş gideceksin


34.Doğuş giden gider


35.Doğuş gülüm


36.Doğuş günah pazarı


37.Doğuş göğsümde uyu (askim)


38.Doğuş hadi çiçeğim


39.Doğuş hadi hızlandır


40.Doğuş hay bu başıma gelenler


41.Doğuş hayat


42.Doğuş hep aynı hikaye


43.Doğuş insanlar nerede


44.Doğuş kaçarım


45.Doğuş kaderimi kendim yazarım sandım


46.Doğuş kalbime gömdüm


47.Doğuş kararlıyım


48.Doğuş kendini kendinde bul


49.Doğuş kop bana


50.Doğuş korkma biz genciz


51.Doğuş kırk yılda bir


52.Doğuş kıyamam


53.Doğuş kıyamet günü (günessiz yarinim)


54.Doğuş körbelalım


55.Doğuş mahşerde


56.Doğuş masum serseri


57.Doğuş milyon da bir


58.Doğuş ne çıkar


59.Doğuş sabret


60.Doğuş sah mat


61.Doğuş sayende ölüm gelir her gece


62.Doğuş sence


63.Doğuş senin mi olacağım


64.Doğuş sensiz ne yaparım


65.Doğuş sevdim


66.Doğuş sevenlerime mektup


67.Doğuş sevgi ver


68.Doğuş sır oldum


69.Doğuş sürgün


70.Doğuş uh uh


71.Doğuş unutmak istemiyorum


72.Doğuş uyan


73.Doğuş uza


74.Doğuş vay vay


75.Doğuş virane


76.Doğuş vur vur yüreğime


77.Doğuş ya deli ya


78.Doğuş yakmalı mı


79.Doğuş yalan yalan


80.Doğuş yalancı


81.Doğuş yalnızım


82.Doğuş yan yüreğim


83.Doğuş yaz dostum


84.Doğuş yemin ettim


85.Doğuş üzülürsün


86.Doğuş zalim kızı


87.Doğuş zil tak


88.Doğuş şansın yok


89.Doğuş şekil böyle aşk böyle


90.Doğuş şimdi
                                                  
                                          DOGUŞ KİMDİR
ASIL ADI Orhan Baltacı
 30.06.1974 tarihinde Almanya’da doğdu.
4 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. 4 yaşında Türkiye’ye geldi. Aile içi sorunlarından dolayı evden kaçtı ve çocuk yaşta sokakta yaşamaya, hayatın gerçekleriyle tanışmaya başladı. Cezaevleri, sokaklar, apartman boşlukları, kötü çevre, kötü arkadaşlıklar hepsini çocukken yaşadı. Bu kadar kötü koşullarda bile sigara, alkol, uyuşturucu vb. maddeler kullanmamakla birlikte içkili bar programı yapmamaktadır. Sokakta yaşadığı dönemde hayaller kurmaya başladı. Bu hayaller zamanla ve inancıyla hedefleri halini aldı. Hedefi Türkiye sınırları içinde bir yıldız olmaktı. Bu yolda tanrı yeteneği sesi yanında kendi söz müziklerini yazmaya başladı. Bunların sokakta beraber yaşadığı arkadaşlarıyla paylaştı. Bu paylaşım ona yetmedi. Bu söz ve müzikleri Türkiye’ye duyurması lazımdı. İlk iş olarak yıllardır yaşadığı sokaklardan, kötü psikolojiden kurtulup yeni bir hayata başlamak için, yeniden doğmak için adını DOĞUŞ olarak değiştirdi. Çalmadığı plak şirketinin kapısı kalmadı
En sonunda “ babam” dediği İskender ULUS prodüktörlüğünde Ulus Müzik etiketiyle 1997 yılında kendi söz müziklerini; kendi adını taşıyan “DOĞUŞ” adlı albümle müzikseverlere sundu. Ve beklenen patlama çok geçmeden gerçekleşti. Kısa sürede milyonlara vuran bir satışla hayalleri gerçek oldu. O artık Türkiye’nin yıldızı parlak yeni starıydı. İlk albümü olmasına rağmen “Gamsız”, “Uyan”, “Ben Sensiz Ne Yaparım” gibi liste başı şarkılarla müzik dünyasına merhaba dedi.
1998 yılında “Yalancı”, “Milyonda Bir”, “Bunun Adına Yürek Derler” gibi hit parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü “DOĞUŞ VE ŞARKILARI” ile rekor bir tirajla Türk Pop müziğinin zirvesindeki yerini sağlamıştır.
1999 YILINDA Almanya’da yapılan kariyerinin üçüncü albümü “HADİ HIZLANDIR” ile Türkiye’yi kasıp kavurmaya devam etti. “ Gülüm”, “Günah Pazarı”, “Bebişim”, “ Ayrılmalıyız” gibi liste başı şarkılarla zirvede ikamet etmeye başladı.
2000 yılında yapılan kariyerinin dördüncü albümü “ SEVDİM”, “ Can Dayanmaz”, gibi şarkılarla liste başı oldu.
2002 Temmuz ayında kariyerinin beşinci albümü “ DENGE” ile müzik dünyasındaki dengeleri kökten değiştirecek bir albümle geri döndü.”40 Yılda Bir”, “Yemin Ettim”, “Virane”, “İşte Buna Aşk Derler” adlı barçalarla liste başı oldu.
İki yıl aradan sonra 2004 Haziran ayında kariyerinin altıncı albümü “6. His” ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümde “Babuda” adlı parça dışında 11 parçanın söz müziği DOĞUŞ’a ait. 2004 yılının en iyi yayımlarından biri olan “6. His” için DOĞUŞ “ Onlar şarkı değil, onlar duygu…” diyor.
Doğuş bir yıl içinde hayatında büyük değişikliklere imza attı. Yıllardır bir aile olduğu Ulus Müzik’ten ayrıldı ve kendi kanatlarıyla uçmaya başladı.
Doğuş yeni firması olan “ Promise Production” ile anlaştı. Bu anlaşmanın ilk meyvesi ise kariyerinin 7.albümü “ TAM DOĞUŞ” oldu. Sevenleriyle ilk olarak Grek ezgilerini içeren “Gam-Sızlar” ile buluştu. Albümünde yer alan “ Adımı Çok Anacaksın”, “Giden Gider”, “Hayat” ve sadece bağlama çalınarak seslendirdiği “Ne Çıkar” sevenleri tarafından anketlerde ilgi gören parçalardan.
Kendine özgü müzik tarzı ve stili ile Türk müziğinin sıra dışı sanatçılarından olan Doğuş, kariyerinin 7. albümü ‘tam Doğuş’ ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Avrupa ve birçok dünya ülkesinde aynı anda piyasaya çıkan albümde Doğuş bilinen tarzının yanı sıra, yerel motifler ile süslediği ezgileri seslendiriyor.
Yine tamamı kendine ait söz ve müziklerden oluşan albümünde bir de türkü söylüyor. Doğuş bu albümünde Suat Aydoğan, Sadun Ersönmez, Erkan Okur ve Levent Demirbaş gibi usta aranjörler ile çalıştı. Promise etiketiyle piyasaya arz edilen ‘Tam Doğuş’ sanatçının müzikal kariyeri için bir kırılma noktası oluşturuyor.
Bilindiği üzere Doğuş yaşamının büyük kısmını sokaklarda geçirmiş, verdiği büyük mücadeleler sonucunda sanat dünyasında kalıcı olmayı başarmıştı. Sanatçı, bu albümünde yine hüzünlü söz ve melodilerin yanı sıra hasret, aile sevgisi, yuva özlemi gibi kavramları da müzikal anlamda dile getiriyor.
Sanatçı bu kararın ilk pratik adımını çıkardığı ‘Tam Doğuş’ isimli albümünde atıyor. Albümün fotoğraf çalışmalarını sokaklarda yapan sanatçı, albüm kartonetlerine de gönüllü destek verdiği kuruluşların isimlerini ve logolarını ekledi. Albüm sonrası konserlerinde Sokak Çocukları’yla ilgili kuruluşlara yardım çağrılarında bulunacak, standlar açılmasına ön ayak olacak, yardım kampanyalarını destekleyecek.
Eylül ayında TV dizisi projesine de başlamayı düşünen Doğuş’un, başrolünü oynayacağı dizinin öyküsü sokaklarda geçiyor. Sokak Çocukları, kapkaç çeteleri, akran istismarı gibi sosyolojik temaları işleyen Karanlık Sokaklar isimli dizinin senaryosu, bilim adamları ve sosyologların danışmanlığında hazırlandı. Ayrıca çekimler boyunca iki bilim adamı diziye danışmanlık yapacak.
Doğuş yeni çıkacak albümünün kliplerinde de benzeri bir konsepti uygulayacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl yapılan bilimsel çalışmaların (üniversiteler ve emniyet birimleri) sonucu hazırlanan raporlarda, sokak çocuklarının idolleri arasında Doğuş ilk sırayı almaktaydı. Doğuş, bu sevgiyi olumlu bir düzleme kanalize etmek istiyor. Sanatçı, sokaklarda tehlike olarak görülen, ancak asıl tehlikede onların olduğuna inandığı sokak çocuklarının bu sevgisini olumlu yönde kullanmak ve topluma yararlı bir katma değere dönüştürmek çabasına girecek.
Gelecek yıl uygulamaya geçirmeyi düşündüğü projelerinden biri de ‘Biz Birlikte Güçlüyüz’ bileklikleri projesidir. Bilindiği gibi dünyaca ünlü bisikletçi Lance Armstrong yakalandığı kanser hastalığıyla giriştiği mücadeleden sonra ‘LiveStrong’ yazılı sarı bileklikler ile bir kampanya başlatmış ve bu kampanya ünlü pedalın da tahminlerinin üzerinde ilgi görmüş, dünyanın her yanından destek bulmuştu. Doğuş böylesi bir çalışmayı UNICEF ya da UNODC gibi World Wide kuruluşlarla birlikte yapmak istiyor. Sponsorluk karşılığı sipariş edilecek bilekliklerin tüm gelirini bahsi geçen gönüllü kuruluşlara aktarmayı planlayan Doğuş, ülkemizdeki ünlü ve popüler isimlerin de bu bileklikleri sembolik olarak da olsa takmasını ve kamuoyunda destek vermesini sağlayacak.
Öte yandan önümüzdeki sezon konuyla ilgili bir sinema filminin de çalışmalarını başlatan sanatçı, sokağın anladığı dilden onlara seslenerek, çabalarını büyük bir kampanyaya dönüştürecek ve çalışmalarını uluslar arası boyuta taşımaya gayret edecek.  

Doğuş Dinle,doguş şarkıları dinle,doguş müzikleri dinle,doguş albümleri indir,doguş albümleri dinle,doguş resimleri,doguş videoları izle,doguşun hayatı,doguş hakında herşey