Mor ve ÖtesiMor ve Ötesi İzle
Mor ve Ötesi Dinle

 


Mor ve Ötesi Araf dinle
http://www.dailymotion.com/swf/video/xeq2aq?additionalInfos=0
Mor ve Ötesi Araf dinle izle

Mor ve Ötesi Yorma Kendini dinle
http://www.dailymotion.com/swf/video/xd7sxk?additionalInfos=0
Mor ve Ötesi Yorma Kendini dinle izle

Mor ve Ötesi albümleri.Mor ve Ötesi Başıbozuk (albüm)
1.Deli
2.İddia
3.Sonbahar
4.Kış Geliyor
5.Re
6.Bir Derdim Var
7.Parti – Flatliners Killa
8.Kördüğüm dEmian &Emre
9.Ayıp Olmaz Mı?  Kaan Düzarat & Fuchs Rework
10.Küçük Sevgilim  Kaan Düzarat
11.Darbe – Burak Güven & Serkan Hökenek Remix
12.Çocuklar ve Hayvanlar  DJ Kambo Remix
13.Deli – Luna Remix by Cihan Barış
14.İddia – Kerem Kabadayı  Serkan Hökenek Remix
Mor ve Ötesi Büyük Düşler (albüm)
1.Parti
2.Kördüğüm
3.Ayıp Olmaz Mı
4.Şirket

5.Küçük Sevgilim
6.Durma Öyle
7.Kış Geliyor
8.Darbe
9.Saklama
10.Sonu Belli (Burak Güven seslendirmiştir)
11.Çocuklar ve Hayvanlar
12.Büyük Düşler
Mor ve Ötesi Bırak Zaman Aksın
1.Son Giden
2.Şarkıcı Çocuk
3.Özgürlük
4.Mucize?
5.Pis
6.Yeşillik
7.23
8.Tv’deki Kız
9.Boşver
10.Bırakmazlar Yakamı
11.Çelişki
12.Beyaz
13.Ne
14.Balıklar
Mor ve Ötesi Grup Geçmişi
Kendi bestelerinden oluşan ilk albümünü 1995 yılının ağustos ayında Stüdyo Spectrum’da kaydeden grup, 1996 yılının Ocak ayında çalışmaya son halini verdi ve Şehir, 1996 yılının Haziran ayında piyasaya çıktı. Grup, aynı albüm içerisinde yer alan ve ilk video klibi olan Yalnız Şarkı şarkısına klip çekti.
Bırak Zaman Aksın adlı 2. Albüm 1999’un Mart ayında yayımlandı. Mor ve Ötesi üçüncü albümünün kayıtlarına girmeden önceki en önemli performansını 9 Aralık’ta İstanbul’da Placebo’nun ön grubu olarak gerçekleştirdi.
2002 yılının nisan ayında Mor ve Ötesi 6 şehri kapsayan ilk Türkiye turnesine çıktı. 2 Temmuz 2002’de İstanbul’da yapılan H2000 festivalinde Mor ve ötesi o döneme kadarki en başarılı konserlerinden birini verdi. Çeşitli basın ve yayın organlarınca görsel-işitsel yapısı büyük övgü alan bu performansa yaklaşık beş bin kişi tanıklık etti. 2003 yılında Mor ve Ötesi’nin bestelediği ve Türkiye’nin önde gelen müzisyenleriyle seslendirdiği Savaşa Hiç Gerek Yok adlı şarkı, savaş karşıtı hareketin marşlarından biri oldu ve Ankara’da yüz bin kişiyle birlikte söylendi.
2004 yılının Nisan ayı sonunda Dünya Yalan Söylüyor albümü yayımlandı. Albümden çıkan ilk single “Cambaz” radyo ve televizyonlarda büyük ses getirirken, Mustafa Hakkında Herşey filminde de yer alan “Bir Derdim Var” adlı parça, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Film Şarkısı’ seçilerek Altın Portakal ödülünü aldı ve hem dinleyiciler hem de müzik otoriteleri tarafından yılın şarkısı olarak değerlendirildi. Çeyrek milyonluk bir satış yakalayan Dünya Yalan Söylüyor, yayımlanışından iki buçuk yıl sonra Blue Jean dergisi tarafından ‘Tüm Zamanların En İyi Türkçe Rock Albümü’, Billboard dergisi tarafından da ‘Son On Yılın En İyi İkinci Türkçe Rock Albümü’ seçilecekti. Bu başarıyı, oldukça yoğun ve kapsamlı bir konser ve turne trafiğiyle destekleyen grup, müziğini yurt çapında büyük kitlelerle paylaşma şansı buldu.
Mor ve Ötesi grubu, Türkiye’yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması olan 2008 Eurovision Şarkı Yarışması’nda söz ve müziği kendilerine ait olan Deli (şarkı) adlı Türkçe şarkı ile temsil etmiştir. İkinci yarı finalde yarışan grup, ilk 10’a girmeyi başardı ve 24 Mayıs’taki Eurovision finaline katılmaya hak kazandı. Rusya’nın birinci olduğu final yarışmasında, Mor ve Ötesi 12. sırada sahneye çıkıp yarışmayı 138 puanla 7. olarak tamamlamıştır.
Grup, Eurovision sonrası 24 Kasım 2008’de Başıbozuk isimli albümünü çıkardı. Eurovision için kaydedilen üç şarkı Deli, İddia ve Sonbahar şarkılarının yanı sıra, eski şarkılarının remixleri ve canlı performansları bu albümde yeraldı. 2 kere Kral TV Video Müzik “En İyi Grup” ödülüne layık görülmüştür.
Mor ve Ötesi Grup Elemanları
Harun Tekin (Vokal, Ritim Gitar)
Kerem Özyeğen (Solo Gitar, Geri Vokal)
Burak Güven (Bas Gitar, Geri Vokal)
Kerem Kabadayı (Bateri)